IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

> Sevgi hekayələri., Истории о любви.
Prekrasneyshaya ...
сообщение 28.11.2005, 13:07
Сообщение #1

Развивающийся
**

Из: Zasnezhenniye gori Kavkaza

Женился на другой, К чему приводит виртуальная любовь...

АС САЛЯМУ АЛЕЙКУМ, БРАТЬЯ И СЁСТРЫ!!!!
ХОЧУ ПОВЕДАТЬ ВАМ ОЧЕНЬ ГРУСТНУЮ ИСТОРИЮ, КОТОРАЯ НЕ ТАК ДАВНО ПРОИЗОШЛА ЛИЧНО СО МНОЙ. (IMG:http://bakulove.com/forum/style_emoticons/default/uff.gif)
Это началось ранним майским утром. Меня разбудило СМС. Я услышала и с неохотой встала, подумав с удивлением кто мог его написать? Оказалось, что его прислал один парень из Назрани. Он спрашивал меня:"Ты ингушка?". Так всё и началось, хотя я не ингушка. (IMG:http://bakulove.com/forum/style_emoticons/default/sad.gif)
Уже через несколько дней я почувствовала, что я без ума от него. М. каждые полчаса спрашивал меня как я. Он не мог лечь спать, не пожелав мне спокойной ночи. Он клялся в любви, говорил, что жить не может без меня и очень сильно скучает, что я для него всё и мы поженимся, когда я (уже через 1,5 года) закончю 11-й класс. Я верила ему всем сердцем. Шло время. Я уехала в Германию и даже тогда он не забывал про меня и просил побыстрее возвращаться. Казалось наши идеальные отношения будут длиться вечно и нас разлучит только Всевышний, но... (IMG:http://bakulove.com/forum/style_emoticons/default/uff.gif)
Наши отношения стали охлаждаться в середине августа... Уже тогда я почувствовала, что что-то не так. Но мы продолжали общаться. Наступил сентябрь. М. всё реже мне писал сообщения. Перестал звонить.
Я часто писала ему и спрашивала как он, но он не отвечал.
Помню 2-го или 3-го ноября я поздравила его со скорым завершением Священного месяца Рамазана и с наступающим днём варенья. Он ответил в тот раз. Опять сказал, что любит и всё хорошо. Я спрашивала его может у него другая, но он утверждал, что только меня он любит. Потом он опять пропал. 22-го ноября я не выдержала и написала ему смс. Он стал мне звонить. Я отклоняла и просила лучше писать. Но вскоре через пару минут получила сообщеие мол не звони сюда, девочка, я его жена. Слёзы стали накатываться на глазах и я не могла их удерживать. Да и как их удержать, если боль идёт изнутри? Я стала звонить. Трубку подняла она. Заявила, что 8-го они поженились. Я умоляла позвать М., чтобы он сам мне сказал, что не любит меня и всякое такое, но она была непреклонна. Я очень долго звонила ей, пока деньги на мобиле не закончились. У меня был шок. Я ожидала такую фишку от кого угодно, но только не от М. Я верила ему больше чем кому-либо. Я никогда не видела его, но любила очень сильно. Для меня даже его внешность не интересовала. Когда мне было плохо, то я вспоминала не моих друзей и близких, а только его одного. Мысли о нём грели мою душу. Он был моей опорой и смыслом жизни.
Я хотела ещё перезвонить, но прошло несколько дней и я призадумалась. Зачем звонить? Чтобы ещё раз услышать её голос и убедиться? Так и не презвонила. Но может ещё и звякну, но только знаю, что если она действительно его жена, то не изменить уж ничего. Тем паче он сделал выбор и ясно, кого он больше любит.
Больно осознавать, что для него - это было развлечение.
А может он меня и любил какое-то время, но потом разлюбил? Я догадываюсь, когда произошёл разлад и из-за чего.
Я не знаю, что и думать. Всего не объяснить и не предать словами, что было между нами. Это надо почувствовать и испытать, ведь невозможно чувства передать словами!!!!

Я умею отличать виртуальность от реальности. Я знаю, что такое виртуальная любовь и что такое реальная. М. заставил меня поверить, что то, что между нами - это РЕАЛЬНОСТЬ и я поверила, поэтому и полюбила по-настоящему.

Я не прошу помощи. У меня безвыходное положение. То что было - это было. Ничего не изменить. Пусть всё будет на его совести. Я была верна и любила его.

Если хотите, то можете что-нибудь написать по теме. Во всяком случае уже только от того, что я написала мне стало полегче.
Вернуться в начало страницы

+Ответить с цитированием данного сообщения
4 страниц V  < 1 2 3 4 >  
Открыть тему
Ответов (25 - 49)
BAKINKA
сообщение 27.10.2008, 23:05
Сообщение #26

Kрутой форумчанин

Из: OdLaR YuRdu

Yazımı oxuyarken yeqin altından xett çekdiyim söze fikir vermemisiniz.Men mehz bu qızı almaqla oğlanın savab qazanacağını demedim.Çünki,şexsi olaraq ne qızla,ne de oğlanla tanışlığım yoxdu.Nese fikir demek de düzgün olmazdı.Sadece her hansı bir oğlanın yalnış yolda olan qızı düzgün yola çekmesine (ve yaxud da eksine) men çox yaxşı baxıram.Savab da hesab edilir. Ve yazılarımda da (diqqetle oxusaydınız) konkret olaraq kimseden yazmamışam.
Biz onsuzda öyreşmişik yıxılana balta vurmağa.....

Цитата(Тертерли @ 27.10.2008, 19:49) *
Хегигет ки , гет геда бизим Азербайджан миллетимиз чайыр .

P.S.Kimsenin şexsi fikrine esasen ümumen milleti tehqir elemeye deymez!

Тертерли
сообщение 28.10.2008, 0:27
Сообщение #27

Знаток

Из: ГЕРИБ ЧИНЛЕР ДИЯРЫНДАН.

Сен гел сйозун менасын башга чюр йозма . Азербайджан миллети хагда чем сохбет гетмир. Муасир генчлере аиддир о чайыр сйозу . Бирда сен танымадыгын кими мянда не огланы не гызы таныйырам. Но темада гызы ясно опис.. едиблер . Хемчининда огланы . Так что демократиянын гейрат намуса хеч бир дехли йохдур . Кавказ ня авропады ня россия ня да америка. Бирда биз мусульманыг ахы .

Тертерли
сообщение 28.10.2008, 1:08
Сообщение #28

Знаток

Бирда Бакинка сизи билмирам , бизлерде йыхылана балта вурмурлар .

BAKINKA
сообщение 28.10.2008, 17:02
Сообщение #29

Kрутой форумчанин

Sizlerin bizlerden olmadığını bilmirdim.
Yıxılana balta vurmaq yaxşı elamet deyil.Teki ne Sizlerde,ne de Bizlerde bele olmasın...

Лилия
сообщение 28.10.2008, 17:17
Сообщение #30

Развитый

Из: Мир грез...

Огланлар идеал гыз ахтарырлан хер заман, амма озлери идеал олмагдан чох узагдырлар, беханелери исе не олур? - Биз муселманыг.)) Оруч тутма, намаз гылма, бир нече гызла гез, алдат, амма оз намусуна соз геленде де ки, биз муселманыг. У НАС ТОЛЬКО ТАК, и никак не иначе...

Тертерли
сообщение 28.10.2008, 21:09
Сообщение #31

Знаток

Гаревелли данышма Бакинка . Агер балта вурмаг меним адресима дейилирса , мян балталыг сехф бураханын балтасыны ела аяг уста олдугу заманы вурурам.

Тертерли
сообщение 28.10.2008, 22:11
Сообщение #32

Знаток

Лилия мян чеми огланларын терефин сахламырам. Ела оглан видли бинамуслар вар ки , даже позгун бир Фаи.... Булга гетмелиди . О ки , галды алданмаг месе.а Так Милледи о гыза ким дейир ки алдан ? Гыз олан шехс бир гйорсюн она севирам ве я сени истейирам келмесин сеслендиран кимдир. Бир чох гызлар ахы озлери буна (алданмага ) сознательно йол верирлер .

BAKINKA
сообщение 28.10.2008, 22:23
Сообщение #33

Kрутой форумчанин

Terterli, men hech vaxt metnalti danishmiram ve danishanlari da xoshlamiram.Ne var onu deyirem.Eger sozu konkret olaraq sene demek isteyiremse,sene de unvanlayacaqdim.Axi orda biz sozu yazmisham.O bizin ichinde men de varam.
"Сен гел сйозун менасын башга чюр йозма". Bunu ki,sen mene yazmishdin.Ona gore gel ikimiz de emel edek.

Movzudan da kenarlashmayaq.

Сообщение отредактировал BAKINKA - 28.10.2008, 22:30

АдвокаТ
сообщение 28.10.2008, 22:33
Сообщение #34

~ПравоЗашитниK~

Дуз елемир !!!

Тертерли
сообщение 28.10.2008, 22:59
Сообщение #35

Знаток

Дейирам бу созлерин деринлийине гетмесек яхшыдыр Бакинка ханым. Неисе .

Лилия
сообщение 30.10.2008, 17:18
Сообщение #36

Развитый

Из: Мир грез...

ВСЕ ЗАСЛУЖИВАЮТ ХОТЬ ОДИН ШАНС, И ЕСЛИ ОНО ПРЕДОСТАВЛЯЕТСЯ ТО МОЖЕТ БЫТЬ ЭТОТ ЧЕЛОВЕК СТАНЕТ ЛУЧШЕ ВСЕХ.

seninle.....
сообщение 31.10.2008, 8:29
Сообщение #37

Знаток

Из: BAKU

Gelin bu movzuya obyektiv yanasaq (IMG:http://bakulove.com/forum/style_emoticons/default/smile.gif) demeli bele...
1)Cox sahidi olmusam qiz adina leke yaxan biqeyret oglanlari...Oturub yalandan danisir ki bu qizi bele firlatdim,bele elemisem ne bilim bag bele bostan bele.Ele bu catimizda o qeder esidib gormusem ki,yalandan basib baglayirlar ki o qizla gorusdum bele eledim,ele eledim,menimle gezdi durdu ne bilim bele oyun cixardi...Qizin adina leke getirmek olmaz bu bir.Bu movzuda da mehz hardan bilmek olar ki qiz dogurdan da gezeyendir,belke onunla gezen oglanlar mehz qiza qara leke yaxir?????Mence en yaxsisi buna emin olmaq ucun qizi yoxlamaq kifayetdir,hec kimin sozune qulaq asmaq yox. (IMG:http://bakulove.com/forum/style_emoticons/default/wub.gif)

Икона_Стиля
сообщение 31.10.2008, 13:29
Сообщение #38

Я ПостояннА

Из: Баку

1-cisi men eyer oglan olsam,hec kimden meslehet almaram.bilmek olmaz 1-i yaxshidirsa 5-i eli ete catmayanlar ola biler.
2-cisi yaxshi oglanlardirsa dostlari cekilib durar bir qiraqda.kishi elediyini demez.
Bilmek olaz belke ele o qizin qarshisina cixanlar pis meqsedle yaxinlashanlar olub ele ona.onda qiz yaziq neynesin ki?
ele bashda yazildigi kimi seven oglanda evvel ona pis fikirle (firlanmaq sozunnen acigim gelir) yaxinlashib.
Bize burda nese demek dushmez.Qaqash neyi duz bilirse qoy onu elesin!!!
Bilmek olaz sabah bizim bashimiza ne gelecek

Пoкopитeль_cepдe...
сообщение 9.11.2008, 22:41
Сообщение #39

Знаток

Из: Ясамал

Цитата(34 @ 9.10.2008, 3:00) *
Bir nece ay bundan evvel ..... adli oglan ...... adli qizi gorur. Oglan evvel bu qiza firranmaq meqsediyle подход eliyir. Patxodu alinir bir az biri-birleriynen danishandan sonra aralari soyuyur.
Ondan sonra oglanın dostu bu qiza patxod eliyir, telefonda bu qizla danishır v.s. Sonra dostu da o qizdan ayrilir. Ondan sonra bizim qehramanimiz yeniden baslayir bu qizla danishmaga.
Yeniden qizla unsiyyet qurandan sonra artıq oglan hiss edir ki qiza vurulub. (IMG:http://bakulove.com/forum/style_emoticons/default/wub.gif)
Qiz haqqinda qisa melumat :
Bu qizin cox qaranliq kecmishi var, fırrandıgı oglanlari ancaq kalkulyatornan saymaq olar. Cox da agilli qiz deyil. Oglanin ailesine yarashmir.
Oglan dostlarina deyir ki men o qizi almaq istiyirem ! Dostlarindan biri o qizla firrandigi ucun secdiyi qizi ona meslehet gormur. Umumiyyetle butun dostlari o qizi meslehet gormurler.
Oglansa tutub ki yox eee men o qizi almaq istiyirem. Oglan onu yadindan cixarda bilmir. O qizla gezen oglanlarin adlarini da deyirik kar elemir !!!
cixarda bilmir. O qizla gezen oglanlarin adlarini da deyirik kar elemir !!!

Bu movzunu Forumda yazmagmin meqsed ondadir ki : sizden oyrenek seven oglan duz hereket edir o qizi almaq isteyir ????
Calıshın bir qerar verendə ozunuzu seven oglanin yerine ve yaxud da onun dostlarinin yerine qoyub cavab veresiniz !!!

Veziyyet cox maraqli ve cetindir.Uzun ceker amma subyektiv fikrim beledir-1-Bu sevgi normal sevgi deyil(eger umumiyyetle sevgidirse)Daha cox xesteliye oxshayir.Eger xestelikdirse 2 dunya 1 ola hec kes onu fikrinden dondere bilmeyecek!2-Oglan sehv yoldadir.Eger bexti getirse vaxtinda anlayacaq,getirmese ish ishden kecenden sonra.3-Eger qiz hal-hazirda agillanibsa geleceyi hec kes evvelceden deye bilmez.Belke dostunuzun evinde o qiz esl arvad olacaq?Vefali,sadiq ve seven biri...4-Siz dostlara glince-Brat dostunuzu o qiz olmadan secmisiz.Dost demisiz,yaxshi oglan bilirsiz.Bir yaxshi olmayan qizla evlendiyi ucun ise o dosta nito baxmaq duzgun olmazdi.O qiza gore merd dememisinize,o qiza gore namerd de deye bilmersiz!Eksine daima yaninda olun.Daha cox diqqet ayirin ona.Qoy sizi yaninda bilsin,arxayin olsun ve daha cox inansin.Belke her shey yoluna dusher zamanla.Ne olursa olsun XEYRLISI olsun...

Ай_лав_ю_делаю
сообщение 22.4.2009, 11:34
Сообщение #40

Развитый

Из: Baku

Bir birlərini çox sevirdilər. Heç vaxt ölümü, ayrılığı ağıllarına gətirməzdilər. Heç vaxt bir birlərini darıxmağa qoymazdılar. Hər gün bitəcək kimi bir birlərinə daha da qüvvətli bağlanırdılar, Hər gün bir birlərini ilk günki kimi həyacanla qarşılayardılar. Eləcə də həyata inandılar, eləcə də özlərini aldatdılar. Bir gün oğlan dünyalar qədər sevdiyi sevgilisini görüş yerinə cağırır. Hər dəfəki kimi yenə də sevgilisi sevinə-sevinə görüş yerinə tələsirdi, çünki canından çox sevdiyi sevgilisi ilə görüşəcəydi. Sanki neçə illərdi gormədiyi sevgilisi ilə görüşəcəydi. Amma ki həmin sevgilisi ilə dünən görüşmüşdü. Çox darıxırdı. Görüş vaxı gəlib catdı. Artıq oğlan həmişəki yerdən hər gələn kölgəyə boylanıb sevgilisi sanırdı. Artıq qız da çatmışdı görüş yerinə. Gəldi qucaqlaşıb hərsətlərini söndürdülər. Salamlaşıb həmişəki yol ilə üz aldılar. Oğlanin kefi yox idi. Qız hiss eləyirdi ki, onun nə isə problemi var. Soruşur: -Həyatım nə olub sənə? Cavabında: Nə olacaq həyatım heç nə həmişəki həyəcandı nə olmalıdı ki? Amma ki qız hardan bileydi ki bu gün canından çox sevdiyi insanla son görüşə gəlibdi. Oğlan cürət edib ona deyə bilmirdi ki artıq anası ona başqa bir qız bəyənib və gələn həftənin bu günu onun nişanıdı. Qız bunlardan bixəbər yoluna davam edirdi. Birdən qız dayandı. Dedi: -Həyatım sənə bir söz demək istəyirəm. Oğlan: -Buyur Həyatım. Qız: -İstəyirəmki sabah səninlə dəniz sahilinə gedək. Dənizi seyr edək. Oğlan üzgün halda: Gedərik Həyatim Amma ki imkansız idi. Çünki sabah o gələcək nişanlısı ilə görüşə çıxacaq idi, anası belə istəmişdi. Oğlan bir gül dükanının qabağında dayandı. Bir dəqiqə gözlə gəlirəm həyatım dedi və gətdi. 10 dəqiqədən sonra qayıtdı. Arxasında gizlətdiyi sarı gülü dünyalar qədər sevdiyi qıza uzatdı. Qız sarı gülü görüb tutuldu bir anlıq. Yenə həmişəki kimi zarafat elədiyini fikirləşdi. Gülə -gülə gülü oğlandan aldı. Heçnə demədi. Çünki artıq onu bir zarafat kimi qəbul etmişdi o. Oğlan isə bır kəlimə danışmadan yoluna davam edirdi. Bir söz deyə bilmirdi, çünki utanırdı bilmirdi ne desin qıza. Bir 50, 100 metr getmişdilər ki, birdən qız dayandı. Oğlan başın aşağı salmışdı bir söz demək istəyirdi amma bacarmırdı. Çünki qüruru buna imkan vermirdi. Qız: -Başını qaldır Həyatım nə olub sənə. Oğlan isə istəmirdi ki, qız onu ilk dəfə olaraq gözləri yaşlı görsün. Çünki oğlan ağlayırdı. Gözündən axan yaşları ürəyinə enirdi sanki. Qız onun gözlərinin yaşlı olduğunu gördü sanki dünyadan əlini üzmüş bir insana çevrildi bir anda. Əlləri sürüşüb düşdü oğlanın çiyinlərindən. Dizləri tutmadı ki qaçsın o cəhənnəmdən. Qaça bilmədi. Nədən? Nə üçün? Kim girdi aramıza deyərək ağlamağa başladı qız. Oğlan isə onu qucaqlayıb bir yerdə ağlamaq istədi amma ki əlləri tutmadı. Çünki onu artıq qucaqlamağa utanırdı. Qız isə dünyadan küskün kimi gözlərindən yaşlar süzülə -süzülə donmuşdu ayaq üstə. Birdən əlindəki Sarı gülə sataşdı gözləri onu bir anda gotürüb qırıq -qırıq etdi. Aradan 30 dəqiqə keçmişdi artıq sakitləşmişdilər. Oğlan hadisənin necə olduğunu danışırdı qıza. Anasının sözündən çıxa bilməyəcəyini söyləyirdi acıqlı acıqlı. Qız isə həmişəki kimi onu yenə də başa düşməyə məcbur idi. Bir -birlərini hələ də dəlilər kimi sevirdilər. Ayrılmaq istəmirdilər, amma nə edəydilər məcbur idilər buna. Oğlan isə hələ də düşünürdü -iki seçim qarşısında qalmışdı. Sevgilisi yoxsa Anası. Bir tərəfdə onu dünyaya gətirən anası bir tərəfdə də onu tanıyıb yenidən doğulmuş kimi olan sevgilisi. Bir qərar verə bilmirdi. Axı bu qızı tək buraxıb gedə bilməzdi, çünki onu çox sevirdi. Qız da onu çox sevirdi. Amma artıq əllərindən bir şey gəlmirdi, Ayrılmalı idilər.......
8 il sonra.... Qız həyat yoldaşı ilə parka çıxmışdı, gəzirdilər, amma qız bu 8 il ərzində bir saniyə belə olsun keçmiş sevgilisini ağlından ata bilmirdi. Hələ də onu ilk gün ki kimi sevirdi. Oğlanda onun kimi. Həyat yoldaşını heç cürə sevə bilmirdi. Çünki onu ürəyinə bir ad yazılmışdı o yazını sanki Allahdan başqa heç bir şey silə bilməzdi. Hər gün onu fikirləşməkdən başqa əlindən bir şey gəlməzdi. Həmin gün təsadüfən oğlan da həyat yoldaşı ilə parka gəzməyə çıxmışdılar. Qız həyat yoldaşı ilə bir yerdə oturub söhbət edirdilər. Birdən bir oğlan həmin qızın adını çağırdı. Qız tutulub qaldı görəsən məni çağıran kimdi deyə fikirləşdi. Arxaya çevirdi üzünü düz onun yanında bir qız uşağı var idi. Sən demə onu çağırırmış. Qız uşagı yanına çağırıb ona əlində olan güldən birini uzatdı uşaqda aldı. Ata deyərək atasının qucağına qaçdı. Oğlan onu tanıdı. Bu o idi. Onun bir vaxtlar dünyalar qədər sevdiyi qız. Qız da onu tanıdı. Bir -birlərinə həsrət dolu baxışlarla haradasa 2 dəqiqə baxdılar. Oğlan onun adını qızına qoymuşdu. Hər qızını çağıranda o yadına düşürdü. Qız onu görüb çox keçmişlərə getdi xəyalları. Bir vaxtlar canından çox sevdiyi insan artıq başqa bir qız ilə gəzirdi bir vaxtlar onunla gəzdiyi yerlərdə. Çox pis oldular ikisi də. 8 il aradan sonra iki göz yenə də üz -üzə gəlmişdi. Oğlan bir anda onu qaçıb qucaqlamaq istəyirdi, amma bacarmazdı axı. Çünki o evli idi. Oğlan qızını çağırdı yanına. Qız isə atan səni çağırır get qızım dedi. O gediş son gediş oldu. Onlar birdə heç vaxt üz -üzə gəlməyəcəkdilər heç vaxt. Bir gün qızın telefonu zəng çalır bu qızın həyat yoldaşının ən yaxın dostu idi. Ona həyat yoldaşının avtomobil qəzası keçirdiyini bildirdi. Bndi qız bu xəbərə sevinsinmi, pis olsunmu bir qərar verə bilmirdi. Heç uşaqları da olmamışdı bu 6 il ərzində. Qız yenə də tək qaldı bu dünyada. Onu iki dəfə tək qoydular bu dünyada. Artıq bütün ümidləri qırılmışdı. Bilmirdi nə etsin. Bu yalançı dünyaya nə desin? Günah bu dunyaya gələndədi deyərdi həmişə... Yenə bu yalanşı dünya aldatdı onu. Həyatdan küskün bir şəkildə keçirdi günləri. Hər gün ömürdən gedirdi.... Sən taleyin işinə bax. Həmin günu parkdan oğlan həyat yoldaşını metro ilə yola saldı. Özu ilk dəfə ilk məhəbbəti ilə görüşdüyü yerə getdi xatirələri yadına salsın deyə. İlk məhəbbəti ilə o qədər xatirəsi var idi ki düşünməklə bitmirdi. Axşam oldu. Oğlan evə gəldi. Qapını döydü, açan olmadı. Öz açarı ilə qapını açıb içəri girdi. Evdə heç kim yox idi. Fikirləşdi ki, yəqin həyat yoldaşı qızını da götürüb anasıgilə gedib yəqin ki. Heç fikir eləmədən getdi televizora baxmağa. Vaxt isə heç nəyə baxmırdı, gedirdi. 1 saat, 2 saat oğlanın həyat yoldaşı gəlmədi. Oğlan telefonu götürüb qızın anasıgilə zəng elədi. Telefona qaynatası cavab verdi. Oğlan:-Qızımgil sizə gəlib?. Qaynatası nə danışırsan oğlum yox bizə gəlməyiblər deyəndə oğlan tutuldu. Çox qorxmuşdu. Qonşudan evə gələn olubmu soruşdu YOX cavabını aldı və evə gəldi. Televizorda xəbərlər verlişində bu gün Metro qəzası olub xəbərini eşidəndə oğlan qızım deyə qışqıraraq bir anlıq özundən getdi. Bəli çünki həmin metro qəzasında onun həyat yoldaşı və qızı da var imiş. Oğlan bu həyatda yenə də tək qaldı. Onu yenə də tək qoydular bu Yalançı dünyada..... Aradan 17 il keçib ama mən hələ də ilk sevgimi ürəyimdə ilk gün ki kimi saxlayıram. Bəlkə bir gün üz -üzə gələrəm deyə ümid edirəm. Mən buna inanıram. Çünki o söz vermişdi mənə səni bu dünyadan özum yola salacam deyə. İnanıramki o sözünün üstündə duracaq. Və bir gün gələcək o mənə gələcək. Mən onu gözləyirəm bu yalnız dünyamda. Bu yalnız dünyamda bir gün mənə dost olacaq biri gələcək o da mənim ilk məhəbbətim olacaq...Bir dəfə də ona qovuşsam ondan heç vaxt ayrılmayacam. Hər gün dua edirəm ona qovuşum deyə. Bəlkə də o da məni gözləyir bəlkə də o da ilk məhəbbətini gözləyir. Bir vaxtlar sinifdə uşaqlar ilk məhəbbət unudulmur deyəndə qəh-qəhə ilə gülərdim. Amma artıq ilk məhəbbət kəlməsi gələndə gözlərimdən damla-damla yaşlar süzülür.

Oxuyun ve mumkunse oz fikirlerinizi bildirin. Umumiyyetle bele sevginin varliğina inanirsinizmi? ve ya Sizin bele valideynlere munasibetiniz necedir? Sizce valideyn bu hereketiyle ovladinin heyatina zerbe vurur? sizin valideyiniz seciminize etirazini bildirib oz secdiyi insani meslehet bilse razilawarsinizmi?

DAGLI_666
сообщение 22.4.2009, 12:00
Сообщение #41

Новенький
*

Chox aglamagim geldi. Amma menimde bashima bele hadise gelib , amma men unuda bilmemishem unudmaramda, fikrim bu qeder allah hamini saxlasin bu belalardan

ГНЕВ
сообщение 22.4.2009, 12:19
Сообщение #42

Админ
Иконка группы

Агламалы демездим мен. Гыза адамын йазыгы гелир. Оглан не иле озуне хагг газандырыр? Анасына оз созуну вахтда дийе билмеди, бунунла гыза гаршы гунах ишлетди. Сонра аилесини тек бурахды еве, онлар да вефат етдилер. Нийе горе? бош йере .........
Цитата
Özu ilk dəfə ilk məhəbbəti ilə görüşdüyü yerə getdi xatirələri yadına salsın deyə. İlk məhəbbəti ilə o qədər xatirəsi var idi ki düşünməklə bitmirdi. Axşam oldu.
+
баша душурем, хатире йахшыды. Амма реаллыг да вар ахы.

Пиковая-Дама
сообщение 22.4.2009, 13:14
Сообщение #43

Знаток

Из: Москва

Aradan 17 il keçib ama mən hələ də ilk sevgimi ürəyimdə ilk gün ki kimi saxlayıram. Bəlkə bir gün üz -üzə gələrəm deyə ümid edirəm. Mən buna inanıram. Çünki o söz vermişdi mənə səni bu dünyadan özum yola salacam deyə. İnanıramki o sözünün üstündə duracaq. Və bir gün gələcək o mənə gələcək. Mən onu gözləyirəm bu yalnız dünyamda.

Онлар бир беле фачийелерден сонра говушсаларда,
инанмырамки хошбехт хеят суре билсинлер.Чюнки хер биринин гелбинде чекилмез дерд вар..
Гисметлери белеймиш..Аллахын меслехетине шукюр..Белкеде онлар бир вахт евленсейдилер бунданда дехшетли,
фачийе баш верерди...

Протест
сообщение 22.4.2009, 14:09
Сообщение #44

Развивающийся
**

Из: Volcano heart

Белкеде онлар бир вахт евленсейдилер бунданда дехшетли,
фачийе баш верерди...

Лейла, бундан да дехшетли не ола билер? Ики инсанын талейи сынды, хошбехтлийи йох олду, гелблеринде йара, йаддашда накам севги, четин ки кимисе севсинлер ве аиле гурсалар беле йениден хошбехт олсунлар. Чунки, еле шейлер вар ки, ону унутмаг мумкун дейил.
Безен гыса бир севда инсанын омру бойу йетечек хатиресине чеврилир. Заман-заман унудурсан, амма йада душенде дунйа сене дар гелир, умид едирсен ки, не вахтса ... йениден... белке.... Омур битмейинче умид битмир, умид битмесе урек сусмур.

Ай_лав_ю_делаю
сообщение 22.4.2009, 14:15
Сообщение #45

Развитый

Цитата
еле шейлер вар ки, ону унутмаг мумкун дейил.
Безен гыса бир севда инсанын омру бойу йетечек хатиресине чеврилир. Заман-заман унудурсан, амма йада душенде дунйа сене дар гелир, умид едирсен ки, не вахтса ... йениден... белке.... Омур битмейинче умид битмир, умид битмесе урек сусмур.

cox sag olun fikrinize gore. tam olarag raziyam sizinle. halaldi. ureyimden xeber verdiniz
Причина редактирования: Foruma mesaj gondererken gozel.... men de o fikirdeyem ... duzdu.... ela....s. kimi mesajlar gondermek qadagandir

lii
сообщение 22.4.2009, 15:50
Сообщение #46

Ангел Форума

Из: baki

haminin heyatinda nese bele weyler olur. qismetdir de, bawqa ne demek olar ki.
valideyinlerde de gunah olur, hansisa meqsedlercun mecbur edirler uwaqlarini bu cur evliliye. hem de kim bilerdiki bele ola biler.

AliKalAbduliIbnA...
сообщение 22.4.2009, 16:09
Сообщение #47

Развивающийся
**

Oglan duz elemedi konkret..

тнт
сообщение 23.4.2009, 13:36
Сообщение #48

Развивающийся
**

Беле шейе тереф дейилем!Елбетде валидейинин беле херекети ушагын ялныз хейатыны пуч еде билер.Бир бахында нече севиб айры душдулер!!! Шехсен меним валидейинлерим хеч вахт беле херекет елемезлер.Бу дузгун дейил...Онунла егер мен яшыячамса демели озум сечмелимйем!хеч ким мудахиле еде билмез! Хетда аилем беле!!! Чунки онлар меним хошбехт олмагымы исдийирлер ве дузгун сечимде елийечейиме инанырлар!

Беле севги исе вар! Хегиги севенлер ве унуда билмийенлер чохду!

ЧЕРНОКНИЖНИК
сообщение 23.4.2009, 20:36
Сообщение #49

Развитый

Из: Швеция

Хейат догурданда герибеди(Бу чурне севги хекайелери азды.Чох тесир едичи бир "хейат хекайеси"иди.Валидейнлер бойуйлеримизди,бизе дузгун йола истигамет веренлеримизди.Дердимизе пис олуб,шад гунлеримизде севинерлер.Овладларынын хошбехт олмаларыны хер заман Арзулайарлар.Ама бу везиййетде валидейнлери баша салмаг оларды.Чох тесуф.Садече оз фикрими билдирирем:Валидейнимин созунден чыхыб севдийим иле аиле гурачам.Писде олса,йахшыда олса меним Хейат йолдашымды.Сечими озум едечем.Ве валидейнлеримденде хаиш едечем ки,меним Хейат йолдашыма мене етдийлери хормет ве гайгыны онада гостерсинлер.Валидейнлеримиз бизимле омрумузун сонуна гедер йашамыр.Аллах олара вердийи муддете гедер бирликдеик.Ама биз огланлар ве йахудда гызлар оз хейат йолдашымызла омрумузун сонуна гедер баш башайыг.Дердимиз бир,шеримиз ве хейримиз бир.Мен о 2 севен йашадыглары хейат кими "Хейат"хеч киме арзу етмирем.Кимин гелбинде нече хейаллар,арзулары варса гой хейата кечсин чин олсун Амин.

Бандит
сообщение 24.4.2009, 0:38
Сообщение #50

Развитый

Ne deyim valla cox pis oldum ouyanda.Mence oqlan duz edib.Cunku ailede ele vaxt ele bir problemler olurku oqlan bmecbur olaraq valideyinlerini sozu ile getmelidirler.Amma valideyinlerimizde fikirlesirlerki biz usaqiq biz secdiyimiz nece olaccaq amma onlar boyukdu onlarin secdiyi duz olacaq bu fikir cox ailede var men bu fikirle hec razilasmiram.O facieden sonra omlar bir araya gelseler mece xosbext olmaqi bacarmazlar esasda oqlan hec xosbext ola bilmez cunku qizi itirib sevdiyinin adini qoyduqu qizini.Ele bir heyata yaxinam amma allah axrin xeyr etsin

4 страниц V  < 1 2 3 4 >
Добавить ответ в эту темуОткрыть тему